Janome Dikiş Makineleri (Mercan Bayii)
 

JANOME bayiisi olan Özhan Terfiye diğer ürünlerinin yanında askerii isimlik yazma ve tekstil amaçlı Kullanılan dikiş makinalarının satışlarınıda yapmaktadır.

İlk olarak 1921 yılında Pine Sewing Machine (Pine Dikiş Makineleri) adıyla kurulmuş ve 1936 yılında Japonya'da Koganei Fabrikası ile seri olarak dikiş makinesi üretimine başlamıştır. 1954 yılında firma adının JANOME olarak değiştirilmesi efsane markanın başlangıcı olmuştur. Uluslararası üretim ise 1969 yılında Janome Tayvan ve 1988 yılında Janome Tayland fabrikalarının kuruluşları ile başlamıştır.

1979 yılında dünyanın ilk bilgisayarlı makinesi olan "Memory 7 Model 5001" makinesini piyasaya sürerek bir ilke imza atan Janome; makinelerinin sessiz ve sorunsuz çalışması, kalitesi ve kaliteli dikişleri ile de Dünya'nın en büyük üretici markası haline gelmiştir.

Ev tipi dikiş makineleri üretiminde dünyanın en büyük üreticisi olma özelliği İle 2002 yılında 40 milyon ve 2008 yılı sonunda toplam üretimini 50 milyon dikiş makinesine ulaştırmıştır. Firmanın yıllık üretim kapasitesi ise yaklaşık 1.800.000 adettir.

Janome; müşterilerinin farklı isteklerini karşılamak için, ürün yelpazesini sürekli olarak genişletmekte, makine kalitesini geliştirmekte ve en yeni teknolojilere sahip makineler üretmektedir.

Janome Modelleri için tıklayın »